43.kapitola

3. prosince 2011 v 23:17 | M. |  Jednou a dost

Tři týdny uplynuly tak, že mi to připadalo jako několik let. Těch pár hodin, co jsem si připadala jako člověk, bylo několik odpolední, když jsem chodila domů za rodiči a pak čekala ve svém pokoji do setmění, abych se mohla zase bez povšimnutí vypařit. Když jsem s rodiči čas netrávila, mysleli si, že jsem buď ve škole, nebo u Šimona. Pravda byla samozřejmě taková, že jeho jsem od pobytu v nemocnici ani nespatřila.Nebylo však dne, kdy bych na něj nemyslela. Myslela jsem na něj ve chvílích, kdy nebylo nic na práci, ale i tehdy, kdy jsem vykonávala běžné denní věci. Upíři si toho možná všimli, ale bylo jim to upřímně jedno. Avšak s tou stravující bolestí, že ho u sebe nemám, a ani nevím, jak se mu daří, jsem se musela vypořádat sama. Pokusy zapomenout byly marné; přežíval v mých vzpomínkách. A ještě jsem si naschvál představovala, jak se blížím k jeho domu, aniž by mi v tom upíři zabránili. On jakože seděl na zahradě se svou kytarou a když mě spatřil, svaly se mu napnuly a oči rozšířily radostí. Vychutnávála jsem si ten okamžik, i když jsem věděla, že tohle se nikdy nestane.
Ale možná jsem tomu doopravdy nevěřila. Možná jsem počítala s tím, že to takhle nezůstane. Začínala jsem být naivní? Proč už konečně nemám štěstí? Štěstí znamenalo už to, že jsi ho potkala, napověděl mi soucitně hlásek v hlavě. Největší krach je to, že vždy chceme věci, které nemůžeme mít.
Seděla jsem v křesle, rukama si objímala nohy a četla si. Erik mě pozoroval. Snažila jsem se soustředit na obsah stránek, ale nemohla jsem ignorovat, jak z něj děsně táhne alkohol. Schválně jsem nasadila znechucenou masku a musela se usmát, když vstal a šel zapálit dva zinkové svícny na krbové římse.
Z druhé strany mě zase rušilo cvakání nůžek. Viktor se vrtěl na židli před Leilou, která ho stříhala. Věčně se dohadovali.
"Au!"zaskučel Viktor. "Musíš mě v jednom kuse těmi nůžkami píchat?"
"Nemáš se pořád ošívat!"zchladila ho dotčeně Leila. Z průchodu do kanceláře se ozval čísi škodolibý smích. Oba to ignorovali.
"A co s tím plnovousem? Toho mi dovolíš přistřihnout?"zeptala se Leila rodičovským hlasem.
"Na to zapomeň,"vyprskl a pohladil si svou ostře řezanou bradu.
Zaklapla jsem knížku a místo toho sledovala, jak Viktorovy nazrzlé vlasy padají na podlahu.
V tom u vchodu práskly dveře a přiřítil se Alex. V rukou svíral tři ruličky novin a tvářil se nanejvýš znepokojeně. Takový výraz jsem u něj zažila poprvé a horečně přemítala, co ho způsobilo.
"Co se stalo?"připlul Daniel z kanceláře a snažil se pochopit situaci.
"Čtěte."
Hodil na stůl troje noviny. Erik, Viktor a Daniel si je rozebrali a zanořili se do stránek. Všimla jsem si, že všechny hlásaly nápis: Nedaleko Darkubnu se našla čtyři mrtvá telata.
Zamračila jsem se a dychtivě čekala, až se ke mně nějaké noviny dostanou. Mezitím jsem sledovala Viktorův překvapený výraz - zdálo se, že jako redaktorovi mu něco právě proklouzlo pod rukama.
Leila byla stejně tak zmatená - chmátla po listech stejně jako já.
Na venkově v Crosswordu, což je asi šest kilometrů od Darkubnu, byla včera brzy ráno nalezena čtyři mrtvá telata. Pach rozkládajících se mrtvol přilákal jednoho z hospodářů, který celou událost ihned nahlásil policii.
" Šel jsem okolo se psem, když jsem ucítil příšerný zápach vycházející z jednoho přístřešku," popisoval očitý svědek pan Dolomen.
Příčina smrti však zatím nebyla objasněna. Na místě totiž nebyla ani stopa po krvi, či po zápasu. Dokonce ani po důkladné pitvě zvěrolékaři nedokázali vysvětlit, proč v těle dobytka nezůstala vůbec žádná krev.
" Je zvláštní, že jediné, co se našlo, byly dvě hluboké rány velikosti zubů na šíji všech mrtvých telat," řekl hlavní crosswordský vyšetřovatel, který se celým případem začal zabývat. " Majitel je zdrcen, pachatel nadělal několikatisícové škody."
Celá záležitost však pravděpodobně zůstane nevysvětlená. Možnost, že telata usmrtilo jiné zvíře, například vlk, vyšetřovatelé vylučují. Celý statek byl totiž majitelem pečlivě zabezpečen, hlavně před vandaly.
Tato podivná událost ovšem není zcela nevídaná. Policisté potvrzují, že se stále často setkávají s podobnými případy. Naposledy v nedalekém Ozzbornu, který je odtud vzdálen pouhých dvacet kilometrů. Jestli mezi oběma případy existuje určitá souvislost, se zatím prošetřuje.
Odložila jsem noviny. Nedocházelo mi, proč jsou všichni tak znepokojení - vždyť tohle se stávalo běžně.
"O co jde?"zeptala jsem se nakonec, zatímco si Alex s Viktorem vyměňovali pohledy.
"Copak to nechápeš?"zaryčel Viktor.
"Tady nejde o to, že se to stalo. Jde o to, že tohle nebyla naše práce…"vysvětlil mi Alex a obrátil se k Viktorovi. "Někdo na nás ušil boudu."
"Boudu?"nechápala pro změnu Leila.
"Jo, ale jdou na to chytře. Museli vědět, že tam nemáme svoje lidi."
"Není to naše vina,"konstatoval Alex zamyšleně.
"Já vím." Viktor chvíli přemýšlel, pak znova promluvil k Leile. " Jsou rafinovaní - lovili zvířata, ne lidi. Věděli, že těla doputují k zvěrolékařům a ne k nám. A ještě nadělali takovou spoušť. Kdyby se to stalo tady, v Darkubnu, tuhle zprávu bychom lehce zneškodnili. Určitě věděli přesně, co dělají."
"Ale kdo? A proč?"
"To nevíme."
"Kolik myslíš, že jich bude?"
"Možná - čtyři telata, čtyři upíři. Možná mnohem víc."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DeNNy :)* DeNNy :)* | 29. prosince 2011 v 17:49 | Reagovat

Další kapitolku pls :)

2 Beornottobe Beornottobe | Web | 23. ledna 2012 v 16:27 | Reagovat

Super pokračování :)

3 Selené Selené | Web | 2. března 2012 v 21:21 | Reagovat

tak to je bomba  četla jsem dál adál prostě vynikajicí bude ještě pokračovaní???????

4 Marťa - autorka Marťa - autorka | Web | 3. března 2012 v 10:01 | Reagovat

Díky Pokračování napíšu, ale nejspíš až o prázdninách.

5 Armen Armen | Web | 12. dubna 2012 v 23:18 | Reagovat

Úplně jsem se do toho zažrala :-D Nemůžu se dočkat, až napíšeš další díl ;) Dokonce se mi to líbí tak, že tě budu propagovat :D Tak se snaž! 8-)

6 libča libča | E-mail | 8. srpna 2012 v 18:48 | Reagovat

Bude vůbec ještě pokračování? :)

7 Marťa - autorka Marťa - autorka | 11. srpna 2012 v 23:57 | Reagovat

libča: nevím, chtěla bych to dokončit, ale  momentálně mi došly nápady...

8 Es. Es. | Web | 27. srpna 2012 v 14:13 | Reagovat

chce to pokračování :)) doufám, že brzo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama