Zatmění - film

22. července 2010 v 19:08 | M. |  Co mě zajímá

Včera jsem byla na Zatmění. Pár dní před tím jsem narazila na pár názorů v novinách a na internetu. Podle MF DNES Twilight 3 Zatmění není filmařina. Souhlasíte, nebo ne??
Náhodou se mi pod ruky dostaly noviny, při jejichž listování jsem narazila na obrázek Belly a Edwarda (speciálně pro helix Belly a Pattinsona :P) na rozkvetlé louce. Nad článkem titulek hlásal: Upíří Zatmění potí dvě hodiny větu vět: Miluju ho, ale tebe víc!

jednouadost.blog.cz

Čtu dál:
1. Z dívčí posedlosti Twilight ságou se dá jedině vyrůst, nic jiného na ni nezabírá. I třetí část - Zatmění, jež má českou premiéru, lze totiž strávit jen očima romantické puberty. Film jí pouze posluhuje.

Když se na to podíváte z pohledu dospěláka, musíte uznat, že má pravdu - ovšem jen za podmínek, že si sama představím stádo ječících holčičích telat. Zatmění jasně, ale střízlivě.

2. Když se holobrádek oholí dvakrát za sebou a napotřetí mu zůstane na břitvě zapomenutý minivous, je to právě ten chlup, o který je "trojka" Twilight ságy lepší než zcela tragický druhý díl.

Výstižné přirovnání. Jestliže byla dvojka pro mě dobrá, trojka bude v tom případě ještě povedenější. Tím líp pro mě.

3. ... nýbrž váhá (Bella) mezi dvěma spolužáky - upírem a vlkodlakem...

Právě zde se ukazuje ta neznalost. Že by Jacob začal kvůli Belle chodit do školy ve Forks a stal se jejím spolužákem, ještě k tomu, když je mladší? Ach jo.

4. .. Kristen Stewartová a Robert Pattinson v hl.rolích představují historicky nejotravnější milenecké diskutéry uprostřed lučního kvítí. Tak jako minule se totiž místo filmu odehrává telenovela, v níž nadále hrají on pouze bolestným přivíráním víček a ona pootevřenými ústy.

Jak tohle mohla napsat ženská? Podle malé fotky vedle článku soudím, že jí táhne tak na šedesát, tak co o tom může vědět? A nepochopila jsem, co to má společného s telenovelou.

5. Děj okupují mluvící hlavy vybavené přepjatým slovníkem a hlavně bezednou sbírkou nejkřiklavějších citových klišé..

Až se stanu redaktorkou, taky něco takového napíšu.

6. ...Od nyvého "Já to tak cítím" přes naléhavé "Mohu ti dát víc než on" až po větu vět, jež po nekonečných dvou hodinách milostný trojúhelník konečně rozčísne: "Miluju ho, ale tebe víc!" Pravda, mezi školáckými meditacemi se na plátně občas i něco hýbá. Upíří kráčejí ve strnulé formulaci jako kapela z videoklipu, vlkodlačí bratrstvo v lidské verzi nastupuje v trenkách zdatných cvičenců a v chlupáčské podobě přerostlých plyšáků...

Co to má být? :D

7. ... když hrdinka svého zakukleného přítele drbe za krkem jako Karkulka ochočeného vlka a on slastně vrní, kino se otřásá smíchy.

Anoo :D

A tak podobně, tohle bylo jen pár útržků z toho skvělého plátku. MF DNES dává filmu pouze 40%, zatímco csfd.cz 59%.
Někteří jste se pobavili, v jiných to možná vzbudilo pohoršení. Jelikož jsem film včera viděla, můžu to posoudit sama.

Bylo to moc dobré, o dost lepší než Nový měsíc (a ne jen o chlup). Dokonce můžu říct, že to na mě udělalo dojem.
Až na některé nesrovnalosti, jako například to, jak Alice mohla na té party vidět do budoucnosti, když tam byl Jacob a podle knížky přes vlka vidět nemůže. Taky jsem nebyla nadšená, když změnili herečku představující Victorii, protože ta původní byla skoro přesně podle mých představ. A Esmé měla nějaké tmavé vlasy, takže jsem ji málem nepoznala.
Taky mě zaujala rozmlácená "mrtvá" podoba upíra, protože Victoria vypadala jako popraskaná socha bez hlavy. To, že je upír jako kámen vzali doslova :D. Kamarádka mě upozorňovala, ať si dávám pozor, že Bella má prý paruku a v jednom záběru to jde hodně vidět, já jsem si ale ničeho nevšimla. Údajně jde o tu paruku, co měl Jacob v prvním filmu - určitě je to však drb.
Kladů je mnohem víc, ani je tu vypisovat nebudu. Přesto bych chtěla vyzdvihnout Kristen a především Taylora. Scénky s Robertem Pattinsonem byly trapnější než s ním, Taylor to prostě umí, vždycky ho na plátně přebije a navíc jeho scénám s Bellou se nikdo nesmál. Robert občas vypadá pěkně, to už ale dojem nezachrání (musela jsem se malinko přemáhat, abych nahoru dala jeho fotku), protože Taylor je prostě hezčí.
Nevím proč, ale když jsou sami Bella a Jacob, připadá mi všechno úplně nejlepší.. a jakmile se k ní zase přichomýtne Edward, musím si na to dlouho zvykat.
Pro mě Bella patří k Jacobovi. Tečka.

jednouadost.blog.cz
jednouadost.blog.cz
jednouadost.blog.cz

Jak se vám líbilo Zatmění? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 helix helix | E-mail | Web | 27. července 2010 v 9:54 | Reagovat

1. Souhlasím s tebou. Ano, když nečteš knížky nebo tak, anebo vlastně i když je čteš, tak je to z pohledu dospěláka prakticky o... ničem. Je to svatá pravda, ale mě se to stejně líbí, i když bych to taky nemohla číst pořád. Ale já jsem puberťačka, takže si to můžu dovolit :).

2. Nevím, jestli je dvojka lepší jenom o chlup. Ale ani dvojka, ani trojka nebyla naštěstí tak katastrofální, jako jednička. Oni se pořád zlepšují. Ty efekty a všechno.. a vypadá to, že konečně pochopili, že čím víc tam bude z knihy, tím to bude lepší.

3. :D:D Spolužáky? To vypadá jako kdyby Bella váhala mezi Edwardem a Mikem Newtonem :D Ano, kritik nebo kritička opravdu nečetli knihu. Ten dojem asi získali z toho, že se Edward, Bella a Jacob setkali na těch školních pozemcích. :D

4. No tak.. ono to v knížce vypadá dobře, ale ta vyznání na té louce vypadají opravdu poněkud směšně. A ještě ke všemu s Pattinsonem :D Já bych prostě nedokázala být s klukem, který by mi dokola opakoval, jak mě strašně miluje atd. Mám takový názor, protože prostě nesnáším příliš dokonalé kluky. Ale fakt je to na vkusu :).

5. Jo, taky by mě to spojení nenapadlo.

6. :D:D:D:D To je nejlepší část. Mě ti kritici někdy dokáží tak rozesmát, jako tenkrát, když někdo trefně napsal ke Stmívání, že "upíři zřejmě pocházejí z veverek" :D Zajímalo by mě, co by říkal Jacob, kdyby se dozvěděl, že je přerostlý plyšák :D

7. Ale vždyť to BYLO vtipné :D

S těmi nesrovnalostmi s tebou naprosto souhlasím. A mě dostalo ale nejvíc, jak se Bella na konci řízla - sice to filmu dodalo šťávu a tak, ale já mám rád, když jsou věci tak, jak mají být.
A ano, podoba mrtvých upírů je hrozná. Neměli to s tím kamenem brát tak vážně :D.
Vicotoria je jiná v každém díle. Tahle byla nejošklivější, ta první nejhezčí.
Tak ve filmu ano, ve filmu se podle mě Bella taky hodí k Jacobovi. Ale v knížce na Edwarda nedám dopustit, v knížce se totiž Jacob čas od času chová jako debil. :D
"...obrázek Belly a Edwarda (speciálně pro helix Belly a Pattinsona :P)" To jsi mě rozesmála :D Díky :D :)
Promiň za chyby, nemám čas si to po sobě číst :).

2 Daffodil Daffodil | Web | 28. července 2010 v 18:16 | Reagovat

Trojka bola určite lepšia ako dvojka či jednotka (jednotka mi pripadala ako zlý sen...hrozné osvetlenie, biely púder a to Edove "ligotanie"
bolo na smiech). Ono to človeka najprv zaujme, no ak by som si to pozrela znova, pochybujem, že by ma to tak bavilo. Ten príbeh je totiž o ničom. Fakt - je to len romantický príbeh, do ktorého sa autorka snaží vsunúť trochu napätia, ale stále je to o fňukajúcej Belle a dokonalom Edovi. Nechcem nikoho naštvať, v podstate mám túto ságu rada, no ak sa na to pozriete s nadhľadom, žiadnu hlbšiu myšlienku nám táto kniha nedáva.

V knihách človeka zaujme Meyerovej štýl písania... má akoby dar preniesť city na papier. V niektorých prípadoch, hoci sú knihy dobré, city sa tam neodrazia - predsa len je ťažké tak presne opísať pocity, akoby ste ich videli priamo na papieri. Ale Stephenie to vie, je v tom dobrá a dokáže tým zaujať. Ak by túto knihu napísal nejaký iný autor čo to nedokáže, pochybujem, že by bola taká slávna, ona proste dala tomu príbehu šťavu (hoci to čo dorobila v štvorke...ten koniec bol otrasný! Nechcem ti tu spoilerovať, ale podľa mňa sa Bella s Jacobom tiež hodia a radšej by som bola, keby skončí s ním, ale keď nie prežila som to...no aby sa "otiskol" (či ako sa to volalo) do jej dcéry???!! Choré...otrasné...radšej mal byť s Bellou alebo nebyť s nikým...všetko predsa nemôže skončiť happyendom).

To je všetko, čo som chcela... Filmy sú vždy na inej úrovni ako knihy. Navyše je tá kniha postavená na štýle autorkinho písania, takže...ja viem, snažili sa o nejakú akciu, ale celé to bolo o ničom...ten záverečný súboj Eda s Victoriou musel byť myslený ako vtip. Aj tie skoky, kedy trepali nohami ako pri normálnej chôdzi boli fakt na výsmech...

Každopádne, bolo to lepšie než predošlé filmy. O Kristen si raz myslím, že vie hrať, raz nie...lebo ináč nechápem, prečo má stále rovnaký zúfalý výraz...a prečo sa Edo tvári ako mučeník... A fakt by mohol byť trochu viac chlapom, veď ktorý chlap by chcel čakať až po svadbe, než príde na rad sex? Ja viem, je to džentlmen a tak, ale napriek tomu...to nemá hormóny?? :D

Komentár nado mnou mi pripomenul, čo som ešte chcela...s tým jej porezaním na konci. Po prvé, vôbec nedala najavo, že ju to bolí, lebo tak ako sa porezala si kľudne mohla prerezať žilu...a po druhé, nestačilo jej pichnúť sa do prsta? Veď ona by to ucítila aj tak, to musí vážne tak dramatizovať?

3 Beornottobe Beornottobe | Web | 28. července 2010 v 18:46 | Reagovat

Na Zatmění jsem byla začátkem července a určitě se mi to líbilo víc než Nový měsíc a snad i víc než Stmívání. Stmívání je prostě začátek toho všeho, takže je jasné, že se mi líbilo, ale chybělo tam prostě víc té akce, kterou mělo Zatmění :D Já mám prostě tuhle ságu ráda a ať si říká kdo chce co chce, má to nápad :D A třebaže z toho jednou asi vyrostu, tak teď si přeci můžu číst tu trapně zamilovanou knížku a dívat se na ten film, který dospělí nazývají propadákem, který je o ničem :D
Líbí se mi, jak si ten článek napsala, že si vzala něco z novin a přidala k tomu vlastní poznámku :)
A ano, máš pravdu- Pattison je prostě divnej, já vážně nechápu, jak se může někomu líbit...a myslim si, že kdyby do role Edwarda nasadili jinýho a hezčího herce, tak by to hned bylo lepší :D
No nic, já už končím, každopádně můj názor znáš :D

4 Vivi Vivi | Web | 29. července 2010 v 0:40 | Reagovat

Pattison je fakt děsnej zjev. On bude ten hlavní důvod, proč mi ten film nikdy moc neseděl. Ale i přesto sem se na něj koukla.
Nejvíc mě na Belle udivuje, že si nevybrala Jacoba. Protože, on je prostě lepší, přiznejme si to :D Má jí rád a vypadá tak celkově optimističtějc.
Ona si radši vybere takovýho magora, kterej většinu času vypadá jako by měl zácpu a taky se k ní nechová zrovna nejlíp (když ve dvojce odjel s tim, že jí sebou nechce a pak že jí zase chce a tak, prostě nepochopitelný)
Taky mi připadá, že se tam všichni berou moc vážně. Že moc prožívaj tu svojí nenávist mezi vlkodlakama a upírama.
A naprosto nejvíc mě serou ty Volturiovi (nebo jak se to píše) který si myslej, kdoví jaký nejsou kingové.
Ale abych jenom nenadávala. Líbili se mi pohledy do minulosti upírů. Jak se staly upírem a jak se s tim vyrovnávali. Ale to bude asi všechno :D
Sečteno podtrženo, prostě to neni film pro mě.
Nejradši mám na tomhle filmu jednu parodii, která je prostě bezkonkurenční :D

5 Marťa Marťa | Web | 29. července 2010 v 22:45 | Reagovat

[1]: Pro nás, co četli knihu film asi nikdy nebude ideální. To ta naše fantazie si to přebírá až v moc dokonalé podobě.. Jiné vysvětlení nevidím. :D Já nevím, mně ty efekty připadají pořád stejné - vlkodlaci jsou stejně umělí, a díl od dílu větší a mohutnější. Až na ty "zkamenělé upíry" jsem si ničeho nového nevšimla.
Já mám dojem, že i v knize se přece řízla kamenem, nebo ne?
[2]: No jo, hlubokých myšlenek tam fakt moc není.. lepší argumenty mají spíš v knize :D. Těžko budeme pokládat za hluboké myšlenky pokládat: "Mohu ti dát víc než on." a podobně. Na druhou stranu to ale někdy stačí :D..
Přesně jak říkáš, ve čtverce je Jacobovo otisknutí tak trochu úlet.. ač by to bylo kruté a bezohledné, nechala bych ho klidně vydusit s vědomím, že prostě Bellu nikdy mít nebude. Bohužel budeme muset na premiéře hodně mhouřit oči ;)
[3]: Přesně tak. Nad tím filmem se nesmí moc přemýšlet, o tom to je. To je jediná možnost, jak si ho oblíbit.
[4]: Jednoznačně souhlasím s tím, že Jacob je lepší. Ale když už se tam jednou objevil Edward, Meyerová ho už  neměla kam šoupnout.. protože Bella by vypadala jako blbka, kdyby potom, co mu vyznala lásku až za hrob, ho poslala pryč. Tak to spisovatelka vyřešila tak, že Jacoba otiskla do mimina.. To je závada knížky, ne filmu. Co už :D.
DÍKY ZA NÁZORY

6 Denaille Denaille | Web | 30. července 2010 v 21:36 | Reagovat

Tak nějak průměr. Nějak film neřeším. Musím ale pochválit, že se celkem drží děje té knížky a nepřidávají žádné svoje výmysly atd... to bych asi nepřekousla. Třetí díl Zatmění mě moc nebavil, nejmíň asi z těch čtyřech dílů. Film byla taková oddechovka stejně jako knížka.

7 Selenne L. Athi Selenne L. Athi | Web | 31. července 2010 v 13:29 | Reagovat

díky za tvé komentáře u mě na blogu:)..
a neboj, ještě nějaké informace přidám ohledně Zeměkraje, když tě zaujal:) Měj se pěkně a ještě jednou děkuju

8 Miselle Miselle | Web | 3. srpna 2010 v 14:17 | Reagovat

Ahoj Marťo,
  omlouvám se, že komentář není k článku, ale chtěla bych se tě na něco zeptat.
Tvé povídky už delší dobu sleduji, některé jsem četla i dvakrát. Musím říci, že mě opravdu zaujaly a mají velkou kvalitu. Máš talent a potenciál se rozvinout, a právě takoví lidé si zaslouží přinejmenším uznání a dobré, kvalitní čtenáře.

Jestli víš o existenci blogu www.top.blog.cz, který se zaměřuje na blogy všeobecně, chtěla bych vytvořit malý odkazový blog, na kterým bych soustředila kvalitní autory a odkazy na jejich díla. Především tedy z blog.cz. Jedním z nich jsi i ty. Pokud vše vyjde (dostanu příznivé ohlasy od více spisovatelů). Ráda bych na té stránce udělala seznam s profily jednotlivých spisovatelů na blogu, něco málo o jejich tvorbě, odkaz na stránky a samozřejmě rozhovor. Nerada bych však sklouzla k unylému stylu pět předepsaných otázek, myslela jsem spíše autorovo zamyšlení nad vlastní tvorbou, dialog dvou lidí, kteří o daném tématu něco víc (čili, dotazatel by měl znát autorovu tvorbu). Tvá tvorba se mi velice líbí, a ráda bych s tebou rozhovor udělala.

Pokud bys měla zájem, prosím, napiš mi odpověd na mail michaela.miselle.jancikova@gmail.com. Budu zároven ráda za jekékoliv připomínky a samozřejně - další autory, kterých si vážíš.

P.S.: Tento komentář klidně smaž a ještě jednou se ti omlouvám za komentář mimo téma.

9 helix helix | E-mail | Web | 12. srpna 2010 v 19:05 | Reagovat

[5]: Pokud já vím, tak v knížce se sice chtěla říznout, ale neřízla, Edward Victorii vyřídil sám :) A mě se vlkodlaci líbí, jsou sice umělí, ale skvělí :D:D

10 helix helix | E-mail | Web | 12. srpna 2010 v 19:05 | Reagovat

A kdo dneska není aspoň trochu umělý :D:D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama