Ruskoo

28. května 2010 v 20:15 | Marťa |  Já a moje nálady, pocity, dojmy...

Ahoj!
Dneska mám docela dobrou náladu, nejen protože jsme nepsali z chemie (já jsem to dokonce uměla), ale hlavně jsem se dočkala hezkého počasí :), které jsem u nás nezažila už dýl. Naposledy v Rusku.. přesně o něm jsem se chtěla zmínit ;).

Bylo tam hezky - žádná zima jak v Rusku. Byla to taková malá dovolenka, kde jsme jen závodili, fandili a užívali si. Nejvíc jsem se těšila na letadlo a to bylo suprové, letěli jsme ve dne, takže jsem z okna viděla ruské domky s barevnýma střechama. Jinak Moskva je obrovská, stále se rozrůstá a buduje nové mrakodrapy (teď nevím, jestli to nemám dát do uvozovek).
Od hotelu nám to ke stadionu trvalo někdy až hodinu, cesta metrem do centra byla taky docela dlouhá, ale rychlá. Stavili jsme se i na Rudé náměstí, viděli mrtvého Lenina a nakoupili pár suvenýrů domů (třeba takové dřevěné, typicky ruské panenky - matriošky).
A pak jsme nejvíc času strávili ani ne tak na hotelu (měli jsme na patře Španěly, takže jsem někdy odposlouchávala a občas něco rozuměla), jako spíš na stadioně. Já jsem byla takový pokusný králík, protože jsem zahajovala svými 100 metry, vlastně jsem nevěděla, do čeho jdu. Ale dostala jsem se do finále a to byla asi moje největší dosavadní zkušenost. Konečné umístění  sedmé, za 12:32 - ten čas nebyl nic moc a na Singapur bych se musela vlézt do 4.místa. Ale sezóna ještě nekončí..
Kromě běhání jsme taky dost fandili, viděli světový rekord na tyčku dorostenek, český rekord na překážky kluků a dvoustovku holek za 23,00s..! Samozřejmě že jsme nezapomněli na hokej, poslední večer jsme krásně fandili (to byla teprve sranda) Čechům přímo v Rusku :D. Na Moskvu nezapomenu. :)

A teď něco aktuálnějšího - včera proběhla Zlatá tretra, škoda že jsem se nemohla dívat přímo v Ostravě (snad na příští rok seženu lístky), Bolt byl skvělý i bez rekordu, Asafa, Robles a ostatní taky. Škoda deště. Dokonce jsem na té tretře měla běžet (v předprogramu), ale zabalila jsem to kvůli škole. Všechno si vynahradím v neděli, to tam bude Morava a Slezsko.
Víte co je nejhorší? Strašně dlouho jsem se nedostala k povídkám..už zase :-/. Prázdniny to jistí. A co se týče dneška a zítřka, probíhají volby. Já nevím proč, ale sama bych jít volit chtěla :P. Taky vím, že většina stejně starých děcek tvrdí, že je politika vůbec nezajímá a volit nepůjdou. Asi jsem divná. Ale stejně, pokud můžete, běžte volit.

No nic, jdu psát kapitolu k Jednou a dost.

:) Marťaaa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama