Květen 2010

Ruskoo

28. května 2010 v 20:15 | Marťa |  Já a moje nálady, pocity, dojmy...

Ahoj!
Dneska mám docela dobrou náladu, nejen protože jsme nepsali z chemie (já jsem to dokonce uměla), ale hlavně jsem se dočkala hezkého počasí :), které jsem u nás nezažila už dýl. Naposledy v Rusku.. přesně o něm jsem se chtěla zmínit ;).

Bylo tam hezky - žádná zima jak v Rusku. Byla to taková malá dovolenka, kde jsme jen závodili, fandili a užívali si. Nejvíc jsem se těšila na letadlo a to bylo suprové, letěli jsme ve dne, takže jsem z okna viděla ruské domky s barevnýma střechama. Jinak Moskva je obrovská, stále se rozrůstá a buduje nové mrakodrapy (teď nevím, jestli to nemám dát do uvozovek).
Od hotelu nám to ke stadionu trvalo někdy až hodinu, cesta metrem do centra byla taky docela dlouhá, ale rychlá. Stavili jsme se i na Rudé náměstí, viděli mrtvého Lenina a nakoupili pár suvenýrů domů (třeba takové dřevěné, typicky ruské panenky - matriošky).
A pak jsme nejvíc času strávili ani ne tak na hotelu (měli jsme na patře Španěly, takže jsem někdy odposlouchávala a občas něco rozuměla), jako spíš na stadioně. Já jsem byla takový pokusný králík, protože jsem zahajovala svými 100 metry, vlastně jsem nevěděla, do čeho jdu. Ale dostala jsem se do finále a to byla asi moje největší dosavadní zkušenost. Konečné umístění  sedmé, za 12:32 - ten čas nebyl nic moc a na Singapur bych se musela vlézt do 4.místa. Ale sezóna ještě nekončí..
Kromě běhání jsme taky dost fandili, viděli světový rekord na tyčku dorostenek, český rekord na překážky kluků a dvoustovku holek za 23,00s..! Samozřejmě že jsme nezapomněli na hokej, poslední večer jsme krásně fandili (to byla teprve sranda) Čechům přímo v Rusku :D. Na Moskvu nezapomenu. :)

A teď něco aktuálnějšího - včera proběhla Zlatá tretra, škoda že jsem se nemohla dívat přímo v Ostravě (snad na příští rok seženu lístky), Bolt byl skvělý i bez rekordu, Asafa, Robles a ostatní taky. Škoda deště. Dokonce jsem na té tretře měla běžet (v předprogramu), ale zabalila jsem to kvůli škole. Všechno si vynahradím v neděli, to tam bude Morava a Slezsko.
Víte co je nejhorší? Strašně dlouho jsem se nedostala k povídkám..už zase :-/. Prázdniny to jistí. A co se týče dneška a zítřka, probíhají volby. Já nevím proč, ale sama bych jít volit chtěla :P. Taky vím, že většina stejně starých děcek tvrdí, že je politika vůbec nezajímá a volit nepůjdou. Asi jsem divná. Ale stejně, pokud můžete, běžte volit.

No nic, jdu psát kapitolu k Jednou a dost.

:) Marťaaa

Loď nemá být jištěna jednou kotvou a život jednou nadějí

14. května 2010 v 22:28 | Marťa |  Já a moje nálady, pocity, dojmy...
(Epiktetos z Hierapole)


Po dlouhé době mám teď u počítače klid - nikdo mě neodhání, abych se šla učit (vždyť je pátek!). Tak aspoň něco krátce..


30.Kapitola → Jednou a dost

4. května 2010 v 18:28 | Marťa |  Jednou a dost
Mrzí mě, že povídky tolik stojí, ale mám za sebou dvě soustředění, zítra odjíždím na další a díky tomu nestíhám školu a tím pádem ani blog. Ale pokud to půjde, tak tu budu, všechny vaše komentáře si přečtu. Tuto kapitolu mám napsanou už dýl, ještě jich do úplného konce bude docela hodně.
Takže hezké čtení..

Dědic

Páteční odpoledne jsme strávili v mém pokoji, překvapivě studováním. Šimon mi jakožto chytrý student druhého ročníku pomáhal rychle vypracovat úkoly, abych si našla dobrou příkladnou záminku pro mamku. A to jít vánoční ples, který se pořádal už zítra.