Prosinec 2009

Nový měsíc - film

31. prosince 2009 v 22:34 | Marťa |  Co mě zajímá
Nakonec jsem šla do kina se ségrou. A to, že nás v celém sále bylo asi 6 mi vůbec nevadilo :D.26.kapitola → Jednou a dost

26. prosince 2009 v 22:36 | Marťa |  Jednou a dost
Začátek není ideální, ale už nemám sílu něco měnit, jelikož jsem se po skoro dvou týdnech dostavila na trénink a jsem ráda, že chodím. Snad se to bude líbit tak, jak to je - konečně se tam objeví dlouho očekávaná postava :).OHEŇ POD KŮŽÍ

Celý zbytek týdne bylo ve vzduchu cítit jisté vzrušení, jenž opojovalo všechny studenty prvního ročníku, kteří již měli povoleno používat některé schopnosti. Dělali to všichni - ať ve třídě, na chodbě, ve výtahu, na schodišti nebo v knihovně - při každé maličkosti se předháněli, kdo jakou schopnost zvládne lépe a rychleji. Třídou často létaly různé předměty; nikdo se už neobtěžoval vlastnoručně otevírat dveře, ani učebnice. Někteří se dokonce pokoušeli marně přimět pero, aby samo psalo, přestože právě to jsme měli výslovně zakázané.
Ale mě tohle všechno jen popouzelo, místo toho, abych byla šťastná a dělala všechny ty věci jako ostatní. Z toho mi uvnitř bylo těžko a dusno, jako bych spolkla kámen, který nejde vyoperovat. Nejhorší na tom bylo, že jsem si sama sebou nebyla jistá, jestli bych něco z toho vůbec zvládla. Asi jsem byla moc zbabělá.
Ke konci týdne jsem se zastavila v knihovně, abych si vybrala nějakou náročnější četbu. Nezůstalo tam živé duše kromě knihovnice, tak jsem se poprvé odhodlala své schopnosti vyzkoušet. Nebylo jednoduché soustředit se na knihu umístěnou zcela nahoře v polici a musela jsem vynaložil velké úsilí, aby se nakonec tlustý svazek listů přece jen z police vysunul. Čekala jsem, jestli zůstane viset ve vzduchu a zaplavila mě malá vlna útěchy, když se mi to podařilo - jako by ani žádný gravitační zákon neexistoval. Nechala jsem knihu pozvolna připlout ke mně, ale ona naráz s ohlušujícím plesknutím dopadla na zem. Rychle jsem ji zvedla, než mě stačil někdo zpozorovat.

Vánoce za dveřmi

20. prosince 2009 v 18:08 | Marťa |  Já a moje nálady, pocity, dojmy...
Po dlouhé době jsem tu. Konečně jsem obešla některé Oblíbené stránky, u kterých jsem hrozně dlouho nebyla a přečetla si i komentáře tady - sice jich nebylo moc, ale i tak moc díky :). Asi si je ani nezasloužím..
Musím říct, že zrovna neprožívám nejšťastnější období. Tak jsem se těšila na vánoční prázdniny, ale vždycky když už jsou, tak je proklínám. A když nejsou, tak bych je zase chtěla. :) Ale za chvilku jsou tu Vánoce, na to se těším vždycky :). Dokonce mám už kompletně všechny dárky, takže jsem částečně spokojená. Co vy?