Princ dvojí krve - konečně film!

29. července 2009 v 23:02 | Marťa
Přišla jsem domů unavená a s hroznou náladou po tréninku, ale musela jsem napsat článek. Konečně jsem se dočkala Harryho Pottera a Prince dvojí krve! :)))

Celkově to bylo samozřejmě super! Řekla bych, zatím nejlepší z těch dosud natočených filmů :). Ale mám ráda detaily a budu to srovnávat s knihou :), protože právě ta šestá patří mezi moje nejoblíbenější. Takže.. začnu pěkně popořadě :DÚplně v tom úvodu se mi moc líbilo, jak Londýnem létali ti Smrtijedi a ničili mosty, děsili lidi a tak. To bylo fakt dobré :). Ale potom to trošku pokazili tím, jak si pro Harryho Brumbál nepřišel k Dursleyovým (tak jsem se těšila, že zas uvidím Dudleyho..) ale někde v metru. Trošku mi nesedí, že si tam přimysleli tu scénku s tou holkou. Ale to je detail.
Pak následovali Snape a Narcisa v Obrtlé a jejich neporušitelný slib. A Belatrix, ta tam vypadala úplně skvěle. :)

Krámek Freda a George - dokonalý :))


Jak se Harry dostal k Weaslyovým, jsem trochu nepochopila tu část, proč se k Doupěti přiblížili Smrtijedi. Proč Harry za Belatrix běžel, jak se s Ginny ocitli v tom močálu? :D A jak se mohlo stát, že Doupě shořelo? Že by to bylo v knize a mě to úplně vypadlo z hlavy? Nebo si to přimysleli? Trošku mě to zmátlo. :)

V tom vlaku taky pozměnili tu část, jak jde Harry špehovat Malfoye. Neměla ho pak najít Lenka Střelenka, ale Tonksová. Ale taky mi to ve filmu moc nevadilo, nijak to do děje nezasahovalo.
Pak jak byli u té bradavické brány, tak tam byla nějaká dobrá hláška, ale já si pořád nemůžu vzpomenout jaká :D (možná to bylo v tom smyslu, jak mu Lenka spravovala ten nos).

A konečně se dostávám do Bradavic. Zlaté Bradavice :). Tam se mi děj trošku zamotal dohromady, ale vyzdvihnu nejlepší části:

Parádní byla hodina lektvarů - jak Harry dostal knihu Prince a uvařil nejlepší lektvar, pak získal Felix Felicis (píšu to dobře?) :)). Stejně nejlepší je Hermiona :D - a Emma Watson ji skvěle hraje.
Například na Křiklanovém večírku. Nějaký kluk s táckem prý: " Nechcete ochutnat?"
Hermiona: " Ne, díky."
" No, je pravda, že po nich trošku páchne s pusy."
Hermiona náhle: " Ukaž, dej to sem! Třeba tak odradím McLaggena." :D

Draco byl bezvadný, jak spravoval tu skříň a pak dokonce i brečel na těch záchodcích. Harry na něj opravdu použil Sectumsempra.
Nebo jak se pokusil propašovat k Brumbálovi ten opál. Scénka s Katii je moc povedená. A jak se Ron otráví je taky fajn. "Ty holky mě jednou zničí." :))
A to jste ještě neviděli Rona na koštěti :D.

Musím taky říct, že některé scénky mi připadaly přehnané a trochu ujeté. Například, jak jdou Harry s Ginny schovat tu Princovu učebnici a ona mu říká, že to pro něj bude snažší, když zavře oči :D :D.
Nebo ty části, kdy Ron chodí s Levandulí. Trošku mě zklamala ta scénka, jak Hermiona poštvala na Rona ptáčky.. (čekala jsem, že ho začnou pořádně klovat a přitom nic.)
Nebo jak Ron dostal od Levandule to srdíčko (Můj miláček) :D.
Hermiona: "Jdu pryč."
Harry: "Kam?"
Hermiona znechuceně: "Zvracet."

Harry a Hermiona v knihovně:
Hermiona: " Romilda Vaneová ti posílá ten nápoj lásky stejně jen pro to, že jsi Vyvolený."
Harry spiklenecky: "Ale já jsem Vyvolený."

Na astronomické věži. Brumbál: " Harry, potřeboval by ses už holit" :D

Bylo tam spousta dalších scének, ale většina z nich mi vypadla z hlavy. Panmatuju si, jak Harry pod vlivem "tekutého štěstí" něco valil v tom skleníku a pak na pohřbu Aragoga. Celé kino bylo vysmáté. A pak pavoukovi Horacio urval tu nohu :).

Ty části filmu, kdy je Harry s Brmubálem v pracovně jsou taky moc dobré. Horaciova vpozmínka je perfektní. Líbí se mi malý Tom Raddle. Je to opravdu dobře udělané. Sice tam vynechali několik klíčových vzpomínek, ale nějak mi to tam nechybělo. Chudáci diváci, co knihy nečtou, těm to bude chybět. :)
Nejlepší část filmu beztak je, jakmile se ocitne Harry s Brumbálem u té jeskyně a následně jdou dovnitř pro viteál. Přesně tak jak to tam je, jsem si to představovala. Brumbál pije lektvar, skuhrá, pak se vynoří neživí. Jak Hyrryho stáhnou pod vodu, to je opravdu dramatické :D.

Na konci se povedla i scénka na astronomické věži. Draco Malfoy tam vypadá přesvědčivě vystrašeně, Šedohřbet zlověstně, Belatrix tajemně. A Snape, ten se tváří pořád stejně. :D A pak Brumbála zabije. Je to docela smutné.
Jediné, co mi na konci chybělo, je pohřeb; ta bílá hrobka, Hagridův kapesník velikosti ubrusu... Nevadí :D, příště.

Ale i když jsem to teď zkritizovala :D, opravdu se mi to líbilo. Hodně věcí filmaři nechali původních podle knihy, jiné museli trošku upravit, ale bez toho to většinou ani nejde. A určitě všem doporučuju - běžte na film, stojí to za to :)

Marťa


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mike Mike | Web | 29. července 2009 v 23:20 | Reagovat

Film nebyl podle předlohy, takže ti nic nevypadlo z hlavy. Prostě to v knížce nebylo. Jsem zvědav, jak z toho scénáristi vybruslí :-)

2 Lee Lee | Web | 30. července 2009 v 11:51 | Reagovat

jo hej Harry běžel za Bellatrix protože chtěl pomstít Siriho a ona furt dokola řvala " Zabila jsem Siriuse" furt dokolečka... tak ho to vytočilo...

3 Lee Lee | Web | 30. července 2009 v 11:55 | Reagovat

akorát mě štve že to ještě není česky na internetu

4 sandy sandy | Web | 31. července 2009 v 10:31 | Reagovat

ahoj...aj ja som bola minule na tomto v kine...a veľmi sa mi to páčilo :D...súhasím, že je to zatiaľ asi najlepšie natočená časť :D...knihu som už čítala dosť dávno,trošku som aj pozabudla, čo všetko tam bolo, takže niektoré scény, ktoré boli vo filme navyše mi nevadili :DDD...ale aj napriek tomu aj mne tam niektoré predsa len chýbali...naozaj, ten kto to nečítal, nemusí mať v tom všetkom jasno...
a boli tam naozaj veľmi vtipné hlášky :DDD ja som sa proste celý film len rehotala :DDD (teda, až na ten koniec :(...) a hlavne, keď harry vypil ten felix felicis, vyzeral ako zhúlený :DDD...alebo aj na začiatku pri tej bráne s tým malým profesorom (teraz mi nenapadne meno), že on chcel, ako sa volajú a harry že: ale veď vy viete, kto sme...a ten profesor že: žiadne výnimky, potter! :D...no, je tam toho strašne veľa a nechce sa mi už o tom veľa rozkecávať, aj tak ti už teraz píšem litánie :D...a takisto sa musím ponáhľať, lebo odchádzame na dovolenku akurát a ja sojm len na chvíľu ešte odbehla na net :D...ps: videla som, že si pridala ďalšiu kapitolku k poviedke...teraz si ju už nestihnem prečítať :( ale hneď, ako sa vrátime sa do toho pustím :-))
maj sa zatiaľ :-))

5 Pistynka Pistynka | Web | 31. července 2009 v 10:45 | Reagovat

Souhlasím plně s tebou, film je nádherný. Mě se také hrozně moc líbil a Belatrix byla dokonalá!!! :-)

6 Marťa Marťa | Web | 31. července 2009 v 17:47 | Reagovat

sandy: jo, máš pravdu. A přesně tu hlášku u té brány jsem myslela :D. Užij si dovolenou ;-)

7 helix helix | E-mail | Web | 31. července 2009 v 19:01 | Reagovat

Jojo, začátek byl dobrý, to se servírkou se mi taky nelíbilo, a Dursleyovy jsem taky chtěla vidět.. vždyť se ani Harry nedozvěděl, že zdědil dům a skřítka..
Ta scéna s Doupětem je vymyšlená, nemělo vybuchnout, a popravdě netuším, kde budou Weasleyovi bydlet v sedmičce. A Harry se za Bellatrix držel, protože to ona zabila Siriuse, to jsem pochopila. Ginny mu šla na pomoc a v tom močálu se octli asi nějakou náhodou, jak uháněli tím polem..
Ano, krámek F a G je skvělý..
Ano, Křikův večírek byl dokoonalý, mě se líbilo, jak Mc. pozvracel Snapeovi hábit..:D
Ta scéna v umývárně mě potěšila.. bylo to fakt knižní, efektní, úžasné. A Katie, jak se vznesla a tak.. perfektní.
Ron při famfrpálovém zápase byl vezva, a potěšilo mě, že na něj Herm vážně použila matoucí kouzlo a Harry jí to vyčetl. To bylo taky knižní.
Jo, byla jsem naštvaná, že se ti ptáčci rozplácli o dveře. Chtěla jsem, aby to Rona pořádně bolelo, fakt jsem na něj byla naštvaná :D A ano, některé scénky byly ujeté, např. jak Ginny zavazovala Harrymu tkaničku.. nelíbilo se mi, jak Ginny tlačí do popředí.. v KNP to bylo hrozně trapné..
Ano, v té knihovně jsem se musela hrozně smát, když ho praštila těmi novinami :) Ovšem, Harry si ve filmu počínal jako pěkný sukničkář - neměl se za každou otáčet, a už vůbec ne za Vaneovou. Ona neměla být ani hezká.
Brumbál byl celkově veselá kopa.
Jo, v tom skleníku to bylo dobré.
Křiklan tiše : "Harry?"
Harry tiše : "Pane?"
Ano, já jsem se musela hrozně smát :D A ta urvaná noha byla dobrá :D
Ano, klíčové vzpomínky tam chyběly, i poznámky, a Harry trávil v té pracovně strašlivě málo času. Líbil se mi malý Tom, ale ten velký vypadal jako přerostlé dítě. Mě se líbil ten z TK.
Scéna v jeskyni je dobrá, jen pod tu vodu nemusel Harry jít. Ale jak jinak vystihnout jeho pocity, o nichž se píše?
Draco Malfoy byl skvělý, Tom ho zahrál opravdu dobře. Draco byl tak, jak má být. Skoro se nehnul z plátna. A Snape, když pod Astr. věží naznačil Harrymu, ať je zticha.. skoro jsem vrněla blahem, protože to bylo vážně úžasné, výstižné, přesné.
Ten pohřeb mi ani moc nechybí - narušilo by to celkový rytmus filmu. Jen mě trochu zaráží, že se Harry vrací na Astr. věž - nezažil tam snad nejhorší zážitek? A taky mě překvapuje, že Harry si jen tak stál pod podlahou a sledoval Malfoye - knižní Harry by dávno zakročil, ať si Snape gestem ukazuje, co chce.
Myslím ale, že konečná scéna na věži to dokonale vyvážila - tam jsem se doopravdy rozbrečela.
Máš pravdu, stojí to za to.

Omlouvám se za chyby, ale píšu to hrozně rychle, spěchám - ovšem, okomentovat tohle, to jsem si nemohla nechat ujít. :)

Měj se..

8 helix helix | E-mail | Web | 31. července 2009 v 19:03 | Reagovat

Ehm.. na to, kolik mám času, není ten komentář právě nejkratší, že? :D Omlouvám se.

9 Marťa Marťa | Web | 2. srpna 2009 v 15:19 | Reagovat

helix: jo jo, tu scénku u Doupěte jsem samozřejmě pochopila :D, jen jsem nepochopila, proč ji tam dali, to je všechno. Neříkám, že mi tam vadila - byla moc dobrá :). A neomlouvej se za dlouhé komentáře, prosím tě :D

10 Bary-SBčko Bary-SBčko | Web | 3. srpna 2009 v 14:32 | Reagovat

Chjo....já ten film ještě neviděla.....ale už se na něj moc těším :-)

11 Cassidy Cassidy | Web | 3. srpna 2009 v 23:07 | Reagovat

U mně to dávají až v září! Béé! :( Už se na to nemůžu dočkat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama